(E)-1-Methoxy-4-(prop-1-en-1-yl)benzene (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4180-23-8 |
| Catalog number: | R003UYQ,25g |
| Molar formula: | C10H12O |
| Molar weight: | 148.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 224-052-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(E)-1-Methoxy-4-(prop-1-en-1-yl)benzene (1 x 500 g)
- CAS: 4180-23-8
- Cat. No.: R003UYQ,500g
price excl. vat
€ 222,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(E)-1-Methoxy-4-(prop-1-en-1-yl)benzene (1 x 100 g)
- CAS: 4180-23-8
- Cat. No.: R003UYQ,100g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

