5-Nitroquinolin-8-ol (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4008-48-4 |
| Catalog number: | R00BXEW,5g |
| Molar formula: | C9H6N2O3 |
| Molar weight: | 190.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 223-662-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
5-Nitroquinolin-8-ol (1 x 10 g)
- CAS: 4008-48-4
- Cat. No.: R00BXEW,10g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
5-Nitroquinolin-8-ol (1 x 25 g)
- CAS: 4008-48-4
- Cat. No.: R00BXEW,25g
price excl. vat
€ 142,07
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
5-Nitroquinolin-8-ol (1 x 1 g)
- CAS: 4008-48-4
- Cat. No.: R00BXEW,1g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

