(R)-Methyl 3-hydroxybutanoate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 3976-69-0 |
| Catalog number: | R003RIU,25g |
| Molar formula: | C5H10O3 |
| Molar weight: | 118.13 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 223-610-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(R)-Methyl 3-hydroxybutanoate (1 x 50 g)
- CAS: 3976-69-0
- Cat. No.: R003RIU,50g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(R)-Methyl 3-hydroxybutanoate (1 x 5 g)
- CAS: 3976-69-0
- Cat. No.: R003RIU,5g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

