(S)-3-(3,4-Dihydroxyphenyl)-2-hydrazino-2-methylpropionic acid monohydrate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 38821-49-7 |
| Catalog number: | R003OP8,1g |
| Molar formula: | C10H14N2O4 · xH2O |
| Molar weight: | 226.23 (anhydrous) |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 249-271-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(S)-3-(3,4-Dihydroxyphenyl)-2-hydrazino-2-methylpropionic acid monohydrate (1 x 25 g)
- CAS: 38821-49-7
- Cat. No.: R003OP8,25g
price excl. vat
€ 311,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(S)-3-(3,4-Dihydroxyphenyl)-2-hydrazino-2-methylpropionic acid monohydrate (1 x 5 g)
- CAS: 38821-49-7
- Cat. No.: R003OP8,5g
price excl. vat
€ 166,70
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(S)-3-(3,4-Dihydroxyphenyl)-2-hydrazino-2-methylpropionic acid monohydrate (1 x 250 mg)
- CAS: 38821-49-7
- Cat. No.: R003OP8,250mg
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

