Tin(IV) Tetra-Tert-Butoxide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 36809-75-3 |
| Catalog number: | R003UTM,1g |
| Molar formula: | Sn(C4H9O)4 |
| Molar weight: | 411.14 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 3146 |
| ADR: | true |
Alternative products
Tin(IV) Tetra-Tert-Butoxide (1 x 10 g)
- CAS: 36809-75-3
- Cat. No.: R003UTM,10g
price excl. vat
€ 1.332,44
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tin(IV) Tetra-Tert-Butoxide (1 x 5 g)
- CAS: 36809-75-3
- Cat. No.: R003UTM,5g
price excl. vat
€ 891,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tin(IV) Tetra-Tert-Butoxide (1 x 250 mg)
- CAS: 36809-75-3
- Cat. No.: R003UTM,250mg
price excl. vat
€ 197,86
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

