Sodium 4-(ethoxycarbonyl)phenolate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 35285-68-8 |
| Catalog number: | R00I706,25g |
| Molar formula: | C9H9NaO3 |
| Molar weight: | 188.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 252-487-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 4-(ethoxycarbonyl)phenolate (1 x 5 g)
- CAS: 35285-68-8
- Cat. No.: R00I706,5g
price excl. vat
€ 117,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 4-(ethoxycarbonyl)phenolate (1 x 1 g)
- CAS: 35285-68-8
- Cat. No.: R00I706,1g
price excl. vat
€ 104,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 4-(ethoxycarbonyl)phenolate (1 x 100 g)
- CAS: 35285-68-8
- Cat. No.: R00I706,100g
price excl. vat
€ 246,97
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

