Silver stearate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 3507-99-1 |
| Catalog number: | R003U9L,10g |
| Molar formula: | C18H35AgO2 |
| Molar weight: | 391.33 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 222-505-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Silver stearate (1 x 5 g)
- CAS: 3507-99-1
- Cat. No.: R003U9L,5g
price excl. vat
€ 519,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

