2-Aminobenzenesulfonamide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 3306-62-5 |
| Catalog number: | R0037NO,1g |
| Molar formula: | C6H8N2O2S |
| Molar weight: | 172.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 221-988-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Aminobenzenesulfonamide (1 x 25 g)
- CAS: 3306-62-5
- Cat. No.: R0037NO,25g
price excl. vat
€ 362,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Aminobenzenesulfonamide (1 x 5 g)
- CAS: 3306-62-5
- Cat. No.: R0037NO,5g
price excl. vat
€ 142,09
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

