DL-leucine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 328-39-2 |
| Catalog number: | R003PU0,100g |
| Molar formula: | C6H13NO2 |
| Molar weight: | 131.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 206-328-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
DL-leucine (1 x 500 g)
- CAS: 328-39-2
- Cat. No.: R003PU0,500g
price excl. vat
€ 381,50
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-leucine (1 x 5 g)
- CAS: 328-39-2
- Cat. No.: R003PU0,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-leucine (1 x 25 g)
- CAS: 328-39-2
- Cat. No.: R003PU0,25g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

