Adenine Sulfate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 321-30-2 |
| Catalog number: | R00I630,25g |
| Molar formula: | C5H5N5 · 1/2H2SO4 |
| Molar weight: | 368.34 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 206-286-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Adenine Sulfate (1 x 5 g)
- CAS: 321-30-2
- Cat. No.: R00I630,5g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Adenine Sulfate (1 x 500 g)
- CAS: 321-30-2
- Cat. No.: R00I630,500g
price excl. vat
€ 395,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Adenine Sulfate (1 x 100 g)
- CAS: 321-30-2
- Cat. No.: R00I630,100g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

