L-(+)-Ornithine-Hydrochloride (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 3184-13-2 |
| Catalog number: | R00I61B,100g |
| Molar formula: | C5H12N2O2 · HCl |
| Molar weight: | 168.62 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 221-678-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-(+)-Ornithine-Hydrochloride (1 x 250 g)
- CAS: 3184-13-2
- Cat. No.: R00I61B,250g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-(+)-Ornithine-Hydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 3184-13-2
- Cat. No.: R00I61B,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-(+)-Ornithine-Hydrochloride (1 x 10 g)
- CAS: 3184-13-2
- Cat. No.: R00I61B,10g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

