4-Nitrophthalonitrile (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 31643-49-9 |
| Catalog number: | R0034AZ,25g |
| Molar formula: | C8H3N3O2 |
| Molar weight: | 173.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 250-748-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
4-Nitrophthalonitrile (1 x 50 g)
- CAS: 31643-49-9
- Cat. No.: R0034AZ,50g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
4-Nitrophthalonitrile (1 x 5 g)
- CAS: 31643-49-9
- Cat. No.: R0034AZ,5g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

