L-Carnosine (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 305-84-0 |
| Catalog number: | R0030DO,1g |
| Molar formula: | C9H14N4O3 |
| Molar weight: | 226.23 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 206-169-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Carnosine (1 x 5 g)
- CAS: 305-84-0
- Cat. No.: R0030DO,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Carnosine (1 x 25 g)
- CAS: 305-84-0
- Cat. No.: R0030DO,25g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Carnosine (1 x 10 g)
- CAS: 305-84-0
- Cat. No.: R0030DO,10g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

