Disodium 2-Oxoglutarate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 305-72-6 |
| Catalog number: | R0030DQ,25g |
| Molar formula: | C5H4Na2O5 · 2H2O |
| Molar weight: | 226.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 206-167-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Disodium 2-Oxoglutarate (1 x 5 g)
- CAS: 305-72-6
- Cat. No.: R0030DQ,5g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Disodium 2-Oxoglutarate (1 x 1 g)
- CAS: 305-72-6
- Cat. No.: R0030DQ,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Disodium 2-Oxoglutarate (1 x 100 g)
- CAS: 305-72-6
- Cat. No.: R0030DQ,100g
price excl. vat
€ 278,01
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

