Gossypol (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 303-45-7 |
| Catalog number: | R003D6Q,1g |
| Molar formula: | C30H30O8 |
| Molar weight: | 518.56 |
| Storage: | +4°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Gossypol (1 x 250 mg)
- CAS: 303-45-7
- Cat. No.: R003D6Q,250mg
price excl. vat
€ 533,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Gossypol (1 x 20 mg)
- CAS: 303-45-7
- Cat. No.: R003D6Q,20mg
price excl. vat
€ 247,07
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Gossypol (1 x 100 mg)
- CAS: 303-45-7
- Cat. No.: R003D6Q,100mg
price excl. vat
€ 409,22
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

