DL-Serine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 302-84-1 |
| Catalog number: | R003PUK,100g |
| Molar formula: | C3H7NO3 |
| Molar weight: | 105.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 206-130-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
DL-Serine (1 x 300 g)
- CAS: 302-84-1
- Cat. No.: R003PUK,300g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-Serine (1 x 500 g)
- CAS: 302-84-1
- Cat. No.: R003PUK,500g
price excl. vat
€ 185,34
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
DL-Serine (1 x 25 g)
- CAS: 302-84-1
- Cat. No.: R003PUK,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

