Octyl-beta-D-glucopyranoside (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 29836-26-8 |
| Catalog number: | R0035EQ,1g |
| Molar formula: | C14H28O6 |
| Molar weight: | 292.37 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 249-887-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Octyl-beta-D-glucopyranoside (1 x 250 mg)
- CAS: 29836-26-8
- Cat. No.: R0035EQ,250mg
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Octyl-beta-D-glucopyranoside (1 x 5 g)
- CAS: 29836-26-8
- Cat. No.: R0035EQ,5g
price excl. vat
€ 166,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Octyl-beta-D-glucopyranoside (1 x 500 mg)
- CAS: 29836-26-8
- Cat. No.: R0035EQ,500mg
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

