2,3,5-Triphenyltetrazolium chloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 298-96-4 |
| Catalog number: | R00383L,1g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C19H15ClN4 |
| Molar weight: | 334.81 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 206-071-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2,3,5-Triphenyltetrazolium chloride (1 x 5 g)
- CAS: 298-96-4
- Cat. No.: R00383L,5g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,3,5-Triphenyltetrazolium chloride (1 x 25 g)
- CAS: 298-96-4
- Cat. No.: R00383L,25g
price excl. vat
€ 278,01
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,3,5-Triphenyltetrazolium chloride (1 x 10 g)
- CAS: 298-96-4
- Cat. No.: R00383L,10g
price excl. vat
€ 172,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

