7H-Purin-6-amine hydrochloride (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2922-28-3 |
| Catalog number: | R002XRT,10g |
| Molar formula: | C5H5N5 · HCl · xH2O |
| Molar weight: | 171.59 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 220-867-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
7H-Purin-6-amine hydrochloride (1 x 500 g)
- CAS: 2922-28-3
- Cat. No.: R002XRT,500g
price excl. vat
€ 321,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7H-Purin-6-amine hydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 2922-28-3
- Cat. No.: R002XRT,25g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7H-Purin-6-amine hydrochloride (1 x 100 g)
- CAS: 2922-28-3
- Cat. No.: R002XRT,100g
price excl. vat
€ 154,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

