Sodium 6-hydroxy-5-((4-sulfonatophenyl)diazenyl)naphthalene-2-sulfonate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2783-94-0 |
| Catalog number: | R003QOI,500g |
| Molar formula: | C16H10N2Na2O7S2 |
| Molar weight: | 452.37 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 220-491-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 6-hydroxy-5-((4-sulfonatophenyl)diazenyl)naphthalene-2-sulfonate (1 x 25 g)
- CAS: 2783-94-0
- Cat. No.: R003QOI,25g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 6-hydroxy-5-((4-sulfonatophenyl)diazenyl)naphthalene-2-sulfonate (1 x 100 g)
- CAS: 2783-94-0
- Cat. No.: R003QOI,100g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

