7-(Acetyloxy)-4-methyl-2H-1-benzopyran-2-one (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2747-05-9 |
| Catalog number: | R003NCI,10g |
| Molar formula: | C12H10O4 |
| Molar weight: | 218.21 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 220-386-6 |
| ADR: | request |
Alternative products
7-(Acetyloxy)-4-methyl-2H-1-benzopyran-2-one (1 x 250 mg)
- CAS: 2747-05-9
- Cat. No.: R003NCI,250mg
price excl. vat
€ 105,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-(Acetyloxy)-4-methyl-2H-1-benzopyran-2-one (1 x 5 g)
- CAS: 2747-05-9
- Cat. No.: R003NCI,5g
price excl. vat
€ 216,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-(Acetyloxy)-4-methyl-2H-1-benzopyran-2-one (1 x 1 g)
- CAS: 2747-05-9
- Cat. No.: R003NCI,1g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

