Hexachloroplatinate dihydrogen hydrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 26023-84-7 |
| Catalog number: | R003OUJ,5g |
| Molar formula: | H2PtCl6 . xH2O |
| Molar weight: | 409.8 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 2507 |
| ADR: | true |
Alternative products
Hexachloroplatinate dihydrogen hydrate (1 x 1 g)
- CAS: 26023-84-7
- Cat. No.: R003OUJ,1g
price excl. vat
€ 663,64
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

