Ethylene glycol polymer (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 25322-68-3 |
| Catalog number: | R00BIDH,100g |
| Molar formula: | (-CH2CH2O-)n |
| Molar weight: | ~8,000 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 500-038-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ethylene glycol polymer (1 x 500 g)
- CAS: 25322-68-3
- Cat. No.: R00BIDH,500g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

