2-Chloro-5-nitrobenzoic acid (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2516-96-3 |
| Catalog number: | R002QP2,25g |
| Molar formula: | C7H4ClNO4 |
| Molar weight: | 201.57 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 219-739-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Chloro-5-nitrobenzoic acid (1 x 500 g)
- CAS: 2516-96-3
- Cat. No.: R002QP2,500g
price excl. vat
€ 231,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Chloro-5-nitrobenzoic acid (1 x 250 g)
- CAS: 2516-96-3
- Cat. No.: R002QP2,250g
price excl. vat
€ 179,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Chloro-5-nitrobenzoic acid (1 x 100 g)
- CAS: 2516-96-3
- Cat. No.: R002QP2,100g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

