Lucigenin (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2315-97-1 |
| Catalog number: | R002ME1,5g |
| Molar formula: | C28H22N4O6 |
| Molar weight: | 510.5 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 219-023-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Lucigenin (1 x 250 mg)
- CAS: 2315-97-1
- Cat. No.: R002ME1,250mg
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lucigenin (1 x 1 g)
- CAS: 2315-97-1
- Cat. No.: R002ME1,1g
price excl. vat
€ 234,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lucigenin (1 x 100 mg)
- CAS: 2315-97-1
- Cat. No.: R002ME1,100mg
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

