1,3,7,9-Tetramethyl-1H-purine-2,6,8(3H,7H,9H)-trione (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2309-49-1 |
| Catalog number: | R002M64,1g |
| Molar formula: | C9H12N4O3 |
| Molar weight: | 224.2 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,3,7,9-Tetramethyl-1H-purine-2,6,8(3H,7H,9H)-trione (1 x 5 g)
- CAS: 2309-49-1
- Cat. No.: R002M64,5g
price excl. vat
€ 104,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,3,7,9-Tetramethyl-1H-purine-2,6,8(3H,7H,9H)-trione (1 x 25 g)
- CAS: 2309-49-1
- Cat. No.: R002M64,25g
price excl. vat
€ 209,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,3,7,9-Tetramethyl-1H-purine-2,6,8(3H,7H,9H)-trione (1 x 250 mg)
- CAS: 2309-49-1
- Cat. No.: R002M64,250mg
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

