2-Bromo-5-methoxybenzoic acid (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 22921-68-2 |
| Catalog number: | R002LIG,10g |
| Molar formula: | C8H7BrO3 |
| Molar weight: | 231.05 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 245-329-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Bromo-5-methoxybenzoic acid (1 x 50 g)
- CAS: 22921-68-2
- Cat. No.: R002LIG,50g
price excl. vat
€ 117,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Bromo-5-methoxybenzoic acid (1 x 25 g)
- CAS: 22921-68-2
- Cat. No.: R002LIG,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

