Carbimazole (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 22232-54-8 |
| Catalog number: | R003OP9,5g |
| Molar formula: | C7H10N2O2S |
| Molar weight: | 186.24 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 244-854-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Carbimazole (1 x 1 g)
- CAS: 22232-54-8
- Cat. No.: R003OP9,1g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

