Hydrocortisone hemisuccinate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2203-97-6 |
| Catalog number: | R00I4AZ,5g |
| Molar formula: | C25H34O8 |
| Molar weight: | 462.53 |
| Storage: | -20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Hydrocortisone hemisuccinate (1 x 250 mg)
- CAS: 2203-97-6
- Cat. No.: R00I4AZ,250mg
price excl. vat
€ 441,72
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Hydrocortisone hemisuccinate (1 x 1 g)
- CAS: 2203-97-6
- Cat. No.: R00I4AZ,1g
price excl. vat
€ 670,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

