7-Hydroxy-3,4-dihydronaphthalen-1(2H)-one (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 22009-38-7 |
| Catalog number: | R00BBOG,5g |
| Molar formula: | C10H10O2 |
| Molar weight: | 162.19 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
7-Hydroxy-3,4-dihydronaphthalen-1(2H)-one (1 x 25 g)
- CAS: 22009-38-7
- Cat. No.: R00BBOG,25g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-Hydroxy-3,4-dihydronaphthalen-1(2H)-one (1 x 1 g)
- CAS: 22009-38-7
- Cat. No.: R00BBOG,1g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
7-Hydroxy-3,4-dihydronaphthalen-1(2H)-one (1 x 10 g)
- CAS: 22009-38-7
- Cat. No.: R00BBOG,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

