magnesium(2+) 2-aminobutanedioate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 215528-79-3 |
| Catalog number: | R0070WJ,100g |
| Molar formula: | C4H5MgNO4 · 4H2O |
| Molar weight: | 360.56 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
magnesium(2+) 2-aminobutanedioate (1 x 5 g)
- CAS: 215528-79-3
- Cat. No.: R0070WJ,5g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
magnesium(2+) 2-aminobutanedioate (1 x 25 g)
- CAS: 215528-79-3
- Cat. No.: R0070WJ,25g
price excl. vat
€ 216,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

