Cobalt(II) hydroxide (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 21041-93-0 |
| Catalog number: | R002KSA,500g |
| Molar formula: | Co(OH)2 |
| Molar weight: | 92.96 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Cobalt(II) hydroxide (1 x 5 g)
- CAS: 21041-93-0
- Cat. No.: R002KSA,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cobalt(II) hydroxide (1 x 100 g)
- CAS: 21041-93-0
- Cat. No.: R002KSA,100g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cobalt(II) hydroxide (1 x 25 g)
- CAS: 21041-93-0
- Cat. No.: R002KSA,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

