Sodium 1-hexanesulfonate monohydrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 207300-91-2 |
| Catalog number: | R002IY7,5g |
| Molar formula: | C6H13NaO3S · H2O |
| Molar weight: | 206.24 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 220-601-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 1-hexanesulfonate monohydrate (1 x 15 g)
- CAS: 207300-91-2
- Cat. No.: R002IY7,15g
price excl. vat
€ 154,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 1-hexanesulfonate monohydrate (1 x 25 g)
- CAS: 207300-91-2
- Cat. No.: R002IY7,25g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

