Benzenecarboximidamide hydrochloride hydrate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 206752-36-5 |
| Catalog number: | R002INS,25g |
| Molar formula: | C7H8N2 · HCl · xH2O |
| Molar weight: | 156.62 (anhydrous) |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 216-795-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Benzenecarboximidamide hydrochloride hydrate (1 x 75 g)
- CAS: 206752-36-5
- Cat. No.: R002INS,75g
price excl. vat
€ 222,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzenecarboximidamide hydrochloride hydrate (1 x 5 g)
- CAS: 206752-36-5
- Cat. No.: R002INS,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzenecarboximidamide hydrochloride hydrate (1 x 10 g)
- CAS: 206752-36-5
- Cat. No.: R002INS,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

