Indium(III) hydroxide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 20661-21-6 |
| Catalog number: | R002ILP,5g |
| Molar formula: | In(OH)3 |
| Molar weight: | 165.84 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Indium(III) hydroxide (1 x 50 g)
- CAS: 20661-21-6
- Cat. No.: R002ILP,50g
price excl. vat
€ 642,01
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indium(III) hydroxide (1 x 10 g)
- CAS: 20661-21-6
- Cat. No.: R002ILP,10g
price excl. vat
€ 308,89
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indium(III) hydroxide (1 x 25 g)
- CAS: 20661-21-6
- Cat. No.: R002ILP,25g
price excl. vat
€ 436,57
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

