2,2-Dimethyl-1,3-dioxane-4,6-dione (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2033-24-1 |
| Catalog number: | R0028SA,100g |
| Molar formula: | C6H8O4 |
| Molar weight: | 144.13 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 217-992-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2,2-Dimethyl-1,3-dioxane-4,6-dione (1 x 50 g)
- CAS: 2033-24-1
- Cat. No.: R0028SA,50g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,2-Dimethyl-1,3-dioxane-4,6-dione (1 x 250 g)
- CAS: 2033-24-1
- Cat. No.: R0028SA,250g
price excl. vat
€ 123,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,2-Dimethyl-1,3-dioxane-4,6-dione (1 x 25 g)
- CAS: 2033-24-1
- Cat. No.: R0028SA,25g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

