N-Acetyl-L-phenylalanine (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2018-61-3 |
| Catalog number: | R0027UP,25g |
| Molar formula: | C11H13NO3 |
| Molar weight: | 207.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 217-959-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N-Acetyl-L-phenylalanine (1 x 5 g)
- CAS: 2018-61-3
- Cat. No.: R0027UP,5g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Acetyl-L-phenylalanine (1 x 10 g)
- CAS: 2018-61-3
- Cat. No.: R0027UP,10g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Acetyl-L-phenylalanine (1 x 100 g)
- CAS: 2018-61-3
- Cat. No.: R0027UP,100g
price excl. vat
€ 123,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

