Sodium 2-oxobutanoate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 2013-26-5 |
| Catalog number: | R002DC3,1g |
| Molar formula: | CH3CH2COCOONa |
| Molar weight: | 124.07 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 217-937-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 2-oxobutanoate (1 x 200 mg)
- CAS: 2013-26-5
- Cat. No.: R002DC3,200mg
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 2-oxobutanoate (1 x 5 g)
- CAS: 2013-26-5
- Cat. No.: R002DC3,5g
price excl. vat
€ 226,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium 2-oxobutanoate (1 x 10 g)
- CAS: 2013-26-5
- Cat. No.: R002DC3,10g
price excl. vat
€ 321,52
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

