Sulfamethazine sodium (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1981-58-4 |
| Catalog number: | R002BAG,100g |
| Molar formula: | C12H13N4O2SNa |
| Molar weight: | 300.31 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 217-840-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sulfamethazine sodium (1 x 5 g)
- CAS: 1981-58-4
- Cat. No.: R002BAG,5g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sulfamethazine sodium (1 x 25 g)
- CAS: 1981-58-4
- Cat. No.: R002BAG,25g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

