tert-Butylhydroquinone (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1948-33-0 |
| Catalog number: | R0035NK,5g |
| Molar formula: | C10H14O2 |
| Molar weight: | 166.22 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 217-752-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
tert-Butylhydroquinone (1 x 500 g)
- CAS: 1948-33-0
- Cat. No.: R0035NK,500g
price excl. vat
€ 185,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
tert-Butylhydroquinone (1 x 25 g)
- CAS: 1948-33-0
- Cat. No.: R0035NK,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
tert-Butylhydroquinone (1 x 100 g)
- CAS: 1948-33-0
- Cat. No.: R0035NK,100g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

