Methylthymolblue (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1945-77-3 |
| Catalog number: | R003S4H,10g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C37H40N2Na4O13S |
| Molar weight: | 844.76 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 217-743-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Methylthymolblue (1 x 5 g)
- CAS: 1945-77-3
- Cat. No.: R003S4H,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methylthymolblue (1 x 25 g)
- CAS: 1945-77-3
- Cat. No.: R003S4H,25g
price excl. vat
€ 154,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methylthymolblue (1 x 100 g)
- CAS: 1945-77-3
- Cat. No.: R003S4H,100g
price excl. vat
€ 302,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

