Aluminumlactate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 18917-91-4 |
| Catalog number: | R002HZP,500g |
| Molar formula: | [CH3CH(OH)COO]3Al |
| Molar weight: | 294.19 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Aluminumlactate (1 x 5 g)
- CAS: 18917-91-4
- Cat. No.: R002HZP,5g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Aluminumlactate (1 x 25 g)
- CAS: 18917-91-4
- Cat. No.: R002HZP,25g
price excl. vat
€ 148,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Aluminumlactate (1 x 100 g)
- CAS: 18917-91-4
- Cat. No.: R002HZP,100g
price excl. vat
€ 242,17
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

