1,10-Phenanthroline monohydrochloride monohydrate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 18851-33-7 |
| Catalog number: | R002GYM,10g |
| Molar formula: | C12H8N2 · HCl · H2O |
| Molar weight: | 234.68 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 223-325-1 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
1,10-Phenanthroline monohydrochloride monohydrate (1 x 100 g)
- CAS: 18851-33-7
- Cat. No.: R002GYM,100g
price excl. vat
€ 241,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,10-Phenanthroline monohydrochloride monohydrate (1 x 25 g)
- CAS: 18851-33-7
- Cat. No.: R002GYM,25g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

