Platinum nitrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 18496-40-7 |
| Catalog number: | R00I1IX,5g |
| Molar formula: | Pt(NO3)2 |
| Molar weight: | 319.08 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 1477 |
| ADR: | true |
Alternative products
Platinum nitrate (1 x 100 mg)
- CAS: 18496-40-7
- Cat. No.: R00I1IX,100mg
price excl. vat
€ 148,27
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum nitrate (1 x 250 mg)
- CAS: 18496-40-7
- Cat. No.: R00I1IX,250mg
price excl. vat
€ 191,51
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum nitrate (1 x 1 g)
- CAS: 18496-40-7
- Cat. No.: R00I1IX,1g
price excl. vat
€ 262,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

