Ammonium thiocyanate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1762-95-4 |
| Catalog number: | R0008TZ,500g |
| Molar formula: | CH4N2S |
| Molar weight: | 76.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 217-175-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ammonium thiocyanate (1 x 100 g)
- CAS: 1762-95-4
- Cat. No.: R0008TZ,100g
price excl. vat
€ 86,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ammonium thiocyanate (1 x 1000 g)
- CAS: 1762-95-4
- Cat. No.: R0008TZ,1000g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

