18-Crown-6 (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 17455-13-9 |
| Catalog number: | R001ZSG,100g |
| Molar formula: | C12H24O6 |
| Molar weight: | 264.32 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 241-473-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
18-Crown-6 (1 x 50 g)
- CAS: 17455-13-9
- Cat. No.: R001ZSG,50g
price excl. vat
€ 111,13
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
18-Crown-6 (1 x 25 g)
- CAS: 17455-13-9
- Cat. No.: R001ZSG,25g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

