Mepivacaine Hydrochloride (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1722-62-9 |
| Catalog number: | R007D70,5g |
| Molar formula: | C15H22N2O · HCl |
| Molar weight: | 282.81 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 217-023-9 |
| ADR: | request |
Alternative products
Mepivacaine Hydrochloride (1 x 100 mg)
- CAS: 1722-62-9
- Cat. No.: R007D70,100mg
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Mepivacaine Hydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 1722-62-9
- Cat. No.: R007D70,25g
price excl. vat
€ 236,82
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Mepivacaine Hydrochloride (1 x 1 g)
- CAS: 1722-62-9
- Cat. No.: R007D70,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

