(S)-2-Hydroxy-2-phenylacetic acid (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 17199-29-0 |
| Catalog number: | R00352X,25g |
| Molar formula: | C8H8O3 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 241-240-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(S)-2-Hydroxy-2-phenylacetic acid (1 x 500 g)
- CAS: 17199-29-0
- Cat. No.: R00352X,500g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(S)-2-Hydroxy-2-phenylacetic acid (1 x 100 g)
- CAS: 17199-29-0
- Cat. No.: R00352X,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

