Ammonium hexachloroplatinate(IV) (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 16919-58-7 |
| Catalog number: | R001YJY,5g |
| Molar formula: | (NH4)2PtCl6 |
| Molar weight: | 443.89 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 240-973-0 |
| ADR: | request |
Alternative products
Ammonium hexachloroplatinate(IV) (1 x 250 mg)
- CAS: 16919-58-7
- Cat. No.: R001YJY,250mg
price excl. vat
€ 160,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ammonium hexachloroplatinate(IV) (1 x 1 g)
- CAS: 16919-58-7
- Cat. No.: R001YJY,1g
price excl. vat
€ 297,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ammonium hexachloroplatinate(IV) (1 x 100 mg)
- CAS: 16919-58-7
- Cat. No.: R001YJY,100mg
price excl. vat
€ 117,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

