L-Glutamic acid, 5-(phenylmethyl) ester (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1676-73-9 |
| Catalog number: | R001XHS,5g |
| Molar formula: | C12H15NO4 |
| Molar weight: | 237.26 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 216-826-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Glutamic acid, 5-(phenylmethyl) ester (1 x 25 g)
- CAS: 1676-73-9
- Cat. No.: R001XHS,25g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Glutamic acid, 5-(phenylmethyl) ester (1 x 1 g)
- CAS: 1676-73-9
- Cat. No.: R001XHS,1g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Glutamic acid, 5-(phenylmethyl) ester (1 x 10 g)
- CAS: 1676-73-9
- Cat. No.: R001XHS,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

